logo

Naše základní škola je rozdělena na dvě odloučená pracoviště - Dolní Slivno a Horní Slivno. První školní budova v Dolním Slivně je známá z roku 1788, v roce 1862 byla postavena nová školní budova na místě dnešní budovy. Ta pak byla rozšířena o patrovou přístavbu v roce 1885 a v roce 1920 se z ní stává obvodová měšťanská škola.

První písemně doložené zmínky o školním vyučování v Horním Slivně v chaloupce č. 23 pocházejí z roku 1690 a jsou spjaté s rodem učitelů Mastných. Přestože zřízení farní školy v Dolním Slivně vedlo na delší dobu k zániku školy v Horním Slivně, došlo roku 1933 k jejímu slavnostnímu otevření v nové budově.

Školní budova v Dolním Slivně rozšířením do stávající podoby se dočkala slavnostního otevření 29. listopadu 1996.


ZŠ
ZŠ
ZŠ

Aktuální informace

Projektový den - VODA
 07.02.2023

ZŠ: Projektový den - VODA

Ve třetím ročníku proběhlo další projektové vzdělávání, tentokrát na téma voda. První vyučovací hodina proběhla kompletně v anglickém jazyce. Žáci pracovali na pokyny v angličtině a pracovali se slovíčky fish,sea and ocen. Své znalosti o počtu a barvě využili ve vybarvování a třídění ryb ve sladké či slané vodě. V českém jazyce pracovali s odborným textem, dokončovali věty, doplňovali vhodná slova do pranostik. V matematice se počítaly počty ryb v rybníku a kolik rybáři vylovili ryb. Výtvarně ztvárnili polární krajinu, ledovce a její obyvatele. Propojení tématu proběhlo i mezi vyučujícími. Na poslední vyučovací hodině vyučující zařadil ztvárnění labutě na vodní ploše. 
Takto by projektová výuka měla vypadat. Každý žák se učil za pomoci činnosti a pedagogové pracovali společně. Aneb "škola hrou", Ámos by nás jistě pochválil.

Více fotografií ve fotogalerii.

První pololetí v 1.B
 31.01.2023

ZŠ: První pololetí v 1.B

První pololetí nám uteklo jako voda. Umíme přečíst a napsat mnoho slov, počítat do 8, pozorovat přírodu. Několikrát jsme navštívili divadlo, naučili jsme se bruslit a prožili jsme krásný předvánoční čas. Našli jsme si kamarády a užili si společné chvíle. Z našich zážitků máme skvělé fotografie, které si můžete po jednotlivých akcích prohlédnout :-).

První setkání v 1.B
 31.01.2023

ZŠ: První setkání v 1.B

Poprvé jsme se setkali v červnu. Prohlédli jsme si celou školu a také naší třídu. Plnili jsme různé pohádkové úkoly. Vybarvili jsme si krtečka, kterého jsme si odnesli domů. Bylo to pěkné odpoledne :-).

Podzimní čas v 1.B
 31.01.2023

ZŠ: Podzimní čas v 1.B

Podzimní čas jsme začali pozorováním přírody v lese. Pozorovali jsme podzimní přírodu po cestě do lesa i v lese. Naše spolužačka nám půjčila dalekohled a to bylo prima, mohli jsme si prohlédnout srnky, které jsme zahlédli na poli. Podzimní čas jsme zakončili HALLOWEENEM. Prožili jsme krásný podzim :-).

Návštěva divadla -1.B
 31.01.2023

ZŠ: Návštěva divadla -1.B

Během prvního pololetí jsme byli několikrát na divadelním představení. Jednou za námi přijeli herci do školy a dvakrát jsme navštívili divadlo v Praze. Všechna divadelní představení jsme si velmi užili. Moc se těšíme na další :-).

Předávání SLABIKÁŘE V 1.B
 31.01.2023

ZŠ: Předávání SLABIKÁŘE V 1.B

Na tento den jsme se mooc těšili. Budeme skládat zkoušku ze čtení a za odměnu dostaneme SLABKÁŘ. Doma jsme se pilně připravovali, abychom zkoušku úspěšně složili. Každý si vybral alespoň jedno slovo a po jeho správném přečtení mu náš třídní maňásek Čáryfuk s paní učitelkou předali SLABIKÁŘ. Někteří z nás byli šikovní a přečetli dvě i více slov. Všichni jsme zkoušku ÚSPĚŠNĚ složili a mohli jsme číst ze SLABIKÁŘE :-).

Předvánoční čas v 1.B
 31.01.2023

ZŠ: Předvánoční čas v 1.B

Předvánoční čas jsme začali ČERTÍ ŠKOLOU. Plnili jsme různé čertí úkoly: z matematiky, českého jazyka, zdobili jsme perníkového čertíka, malovali jsme a také jsme si zatancovali čertí taneček. Navštívili nás MIKULÁŠ, ČERTI A ANDĚLÉ z 9. třídy a za odměnu jsme od nich dostali balíček plný dobrot. Nikdo se v naší třídě čertů nebál :-).

Předávání pera v 1.B
 31.01.2023

ZŠ: Předávání pera v 1.B

Po vánočních prázdninách nás čekala další zkouška. Tentokrát to byla zkouška z psaní. Každý musel na tabuli napsat jedno slovo. Také zkoušku z psaní jsme všichni úspěšně složili a za odměnu nás čekalo psaní perem. Celá třída si mohla říct - UŽ PÍŠU PEREM! :-)

Zimní čas v 1.B
 31.01.2023

ZŠ: Zimní čas v 1.B

Zimní čas začal skvěle, napadl sníh a zamrzla plocha u školy. Toho jsme využili a šli jsme si užít ledu a sněhu. Bylo to prima. Po vánočních prázdninách jsme jezdili bruslit na stadion v Benátkách nad Jizerou, moc se nám to líbilo. Někteří z nás se učili bruslit s hrazdičkou, ale postupně jsme je odkládali a na poslední hodině jsme všichni bruslili bez hrazdiček. Těšíme se, že pojedeme ještě jednou:-).

Čtenářský klub na výletě
 30.01.2023

ZŠ: Čtenářský klub na výletě

Lednové výročí Josefa Lady si žáci čtenářského kroužku připomněli přímo v Hrusicích.

Schránka důvěry

Pokud máš problém, který Tě trápí, ale netroufáš si někomu se svěřit, můžeš využít školní schránku důvěry.


Kontakty

ZŠ a MŠ Dolní Slivno
Dolní Slivno 40
294 78  Dolní Slivno

326 393 316 

pracoviště Horní Slivno
Horní Slivno 107
294 79 Horní Slivno

326 391 284

info@zsdolnislivno.cz
www.zsdolnislivno.cz


GDPR pověřenec

Mgr. Miloš Podlipný
315 558 699
736 401 485
e-mail

kancelář:
Kostelní Hlavno 12