logo

Naše základní škola je rozdělena na dvě odloučená pracoviště - Dolní Slivno a Horní Slivno. První školní budova v Dolním Slivně je známá z roku 1788, v roce 1862 byla postavena nová školní budova na místě dnešní budovy. Ta pak byla rozšířena o patrovou přístavbu v roce 1885 a v roce 1920 se z ní stává obvodová měšťanská škola.

První písemně doložené zmínky o školním vyučování v Horním Slivně v chaloupce č. 23 pocházejí z roku 1690 a jsou spjaté s rodem učitelů Mastných. Přestože zřízení farní školy v Dolním Slivně vedlo na delší dobu k zániku školy v Horním Slivně, došlo roku 1933 k jejímu slavnostnímu otevření v nové budově.

Školní budova v Dolním Slivně rozšířením do stávající podoby se dočkala slavnostního otevření 29. listopadu 1996.


ZŠ
ZŠ
ZŠ

Aktuální informace

Exkurze do ŠKODA AUTO a.s.
 30.05.2023

ZŠ: Exkurze do ŠKODA AUTO a.s.

V pondělí 22. 5. 2023 jsme se vydali na exkurzi do ŠKODA AUTO a.s. Prošli jsme 3 stanoviště- Škoda muzeum s depozitářem, lisovnu a svařovnu. Zatímco muzeum ukázalo minulost značek Laurin & Klement a Škoda, výroba nám dovolila nahlédnout do každodenní rutiny zaměstnanců i robotů při výrobě aut.

Den včel
 23.05.2023

ZŠ: Den včel

Tento den připadá na 20. května. Ve třetím ročníku se žáci učí o říši rostlin a zvířat, proto jsme si takto důležitého tvorečka prozkoumali více,když je pro nás tak nesmírně důležitý. Projektové vyučování a více fotografií naleznete ve fotogalerii HS.

Zájezd do Velké Británie - poslední den
 07.05.2023

ZŠ: Zájezd do Velké Británie - poslední den

Poslední den trávíme opět v Londýně. Vzhledem ke korunovaci vyjíždíme typickým anglickým autobusem ,double deckrem, mimo centrum. Navštívíme nultý poledník a na poledne se přesouváme na fotbalový stadion Arsenalu.Odpoledne projdeme kolem Toweru a Tower Bridge. Nebyli bychom v Anglii,kdybychom nezažili déšť, který nás provázel právě poslední den. Večer se loučíme s Londýně a plní zážitků jedeme zpět do Čech.

Zájezd do Velké Británie - 3.den
 06.05.2023

ZŠ: Zájezd do Velké Británie - 3.den

Dnešní den se nese ve znamení historie- navštívíme městečko Battle, kde se odehrála slavná bitva u Hastingsu, dále samotné městečko
Hastings a pašerácké jeskyně. Odpoledne přejedeme na křídové útesy Seven Sisters. Počasí nám přeje a díky tomu došlo i ke koupačce v Atlantiku.

Zájezd do Velké Británie - 2.den
 05.05.2023

ZŠ: Zájezd do Velké Británie - 2.den

Dnes nás čekal výlet do královského sídla Windsor, oficiální rezidence britského krále Karla III. Přípravy na korunovaci vrcholí a i tady potkáte suvenýry připomínající tuto slavnou událost.
Odpoledne trávíme v Legolandu, kde obdivujeme miniatury světoznámých památek a užíváme atrakcí.

Zájezd do Velké Británie - 1.den
 04.05.2023

ZŠ: Zájezd do Velké Británie - 1.den

Po dlouhé a únavné cestě konečně Londýn. Parkujeme u O2 arény a jedeme lodi po řece Temži do centra města. Asi po hodinové plavbě, kdy míjíme Tower bridge, London Bridge, divadlo Globe, oblast City, kotvíme u Westminstru. Další cesta nás vede na London Eye (ruské kolo) a odtud vyrážíme po nejdůležitějších památkách - Big Ben, Downing Street, Trafalgar Square, China Town, Buckingham palace. Po obědě následuje přesun do muzea Madame Tussaud na voskové figuríny. Večer se seznámíme s rodinou a čeká nás zasloužený odpočinek. Fotografie naleznete ve fotogalerii DS.

Mléko do škol
 04.05.2023

ZŠ: Mléko do škol

I v letošním roce probíhá spolupráce s firmou Madeta. Děti tak dostávají ve škole mléčné výrobky v podobě mléka, sýru atd. V dubnu proběhla ochutnávka sýrů. Žáci tak mohli konzumovat plnotučné, nízkotučné či uzené plátkové sýry.

Zájezd do Velké Británie
 03.05.2023

ZŠ: Zájezd do Velké Británie

Posíláme pozdrav z trajektu směr Anglie !!!

Roboti v ČJ
 17.04.2023

ZŠ: Roboti v ČJ

Informační technologie všude kolem nás. Robotika je na vzestupu a žáci třetího ročníku s dětskými robůtky pracovali v rámci češtiny. IT technologie nemusíme využívat jen při výuce informatiky. Žáci nejprve měli za úkol přijít na to, jak robotické zvířátko funguje. Následně vytvořili mapu pro zvířátko a museli se ve své pracovní skupině domluvit a dohodnout. Ve slohové části úkolu žáci popsali, kudy zvířátko projíždí, co se mu cestou přihodilo a kam dorazilo. Více fotografii naleznete ve fotogalerii HS.

Okresní kolo recitační soutěže
 17.04.2023

ZŠ: Okresní kolo recitační soutěže

Poslední dva březnové dny probíhalo v Mladé Boleslavi okresní kolo recitační soutěže. Z naší školy soutěžilo 9 žáků, z nichž 4 obdrželi od poroty čestná uznání. Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy. Fotografie z akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii DS. 

Schránka důvěry

Pokud máš problém, který Tě trápí, ale netroufáš si někomu se svěřit, můžeš využít školní schránku důvěry.


Kontakty

ZŠ a MŠ Dolní Slivno
Dolní Slivno 40
294 78  Dolní Slivno

326 393 316 

pracoviště Horní Slivno
Horní Slivno 107
294 79 Horní Slivno

326 391 284

info@zsdolnislivno.cz
www.zsdolnislivno.cz


GDPR pověřenec

Mgr. Miloš Podlipný
315 558 699
736 401 485
e-mail

kancelář:
Kostelní Hlavno 12