Jednotřídní mateřská škola je určena pro 13 dětí předškolního věku. Nachází společně s byty pro seniory na samostatném pozemku ve středu obce Dolní Slivno, nedaleko od obecního úřadu, základní školy, obchodu, pošty, sokolovny a autobusové zastávky.

Foto ke článku
 14.11.2021

Hledání svatého Martina

Celý minulý týden, jsme si povídali o svatém Martinu. Děti vyráběly, kreslily a dokonce i pekly svatomartinské rohlíčky. Ve čtvrtek jsme se sešli s lampióny před školkou a vyrazili jsme svatého Martina hledat. Prošli jsme mezi novostavbami a pak první ulicí zamířili na starou cestu, kde jsme si zazpívali písničky o Martinovi a jeho koni. A co se nestalo? Najednou se objevil svatý Martin na svém bílém oři, poděkoval nám za písničky a za odměnu nám nechal v krmelci nějaké překvapení. Sníh prý přiveze později.

Když jsme Martinovi zamávali, vydali jsme se hledat to, co nám tu zanechal....a našli jsme. Byly to dobré, sladké koláče. Makové, povidlové, tvarohové, jablečné i jahodové - každý si vybral dle chuti, a pomalu jsme se rozešli domů.

Byl to moc hezký podvečer a ještě celý pátek byly děti plné nadšení a zážitků z předešlého setkání se svatým Martinem.

Tak se snad zase za rok sejdeme a přiveze nám i ten sníh

Dýně
 08.11.2021

Dýně

Děkujeme všem rodičům, kteří pomohli svým dětem vytvořit krásné dýně k mateřské škole!

Čarodějný den
 08.11.2021

Čarodějný den

V pátek si děti s Míšou užily moc hezký čarodějný den v maskách. Do školky k nám přišli čarodějové,čarodějky, víly, princezny, ale třeba také indián.

Děti tancovaly, soutěžily a hrály spoustu hezkých her. Dostaly odměnu za donesení dýně, kterou doma s rodiči vytvořily a tak si  mohly i pomlsat.

Bylo to moc pěkné dopoledne pro děti i pro nás.

Hrabání listí
 26.10.2021

Hrabání listí

Dnes jsme vyrazili s dětmi hrabat spadané listí na Starý hřbitov v Dolním Slivně. Děti byly velmi nadšené a dokonce tuto činnost pojaly jako soutěž, kdo nahrabe větší hromadu listů. Nadšení jim vydrželo déle než hodinu a před pracovitostí dětí smekám klobouk. Velmi mile mne překvapily. Před odchodem jsme si ještě chvilku prohráli a zaběhali. Pro velký úspěch a na žádost dětí tuto akci určitě ještě zopakujeme. Fotky z dnešního dne máte ve fotogalerii.
STAVITEL MĚSTA
 27.09.2021

STAVITEL MĚSTA

Ve středu se z dětí staly stavitelé města. Na tento projektový den k nám přijela Mgr. Petra Maňhalová z Malé technické univerzity.

Děti stavěly silnice podle plánků, povídaly si bezpečnosti na stavbách, o mapách - kdo je kartograf, o označení budov ve městech a nakonec si postavily i budovy (lega), které by neměli ve městě chybět. Celý blok byl uzavřen pobytem venku, kde děti zdolávaly malou překážkovou dráhu, aby získaly označení budovy, které vlepovaly do map.

Vše bylo provázeno písničkou, drobným cvičením a děti si den velmi užily. Fotky z tohoto dne jsou v galerii.

Foto ke článku
 17.08.2021

Zvýšení cen stravného od září 2021

Vážení rodiče,

z důvodu zvýšení cen potravin jsme nuceni na příští školní rok 2021/2022 zvýšit cenu stravného.

3-6ti leté děti - 46 Kč/den (přesnídávka, oběd, svačina)

7i leté děti - 49 Kč/den (přesnídávka, oběd, svačina)

Do kategorie sedmiletých dětí jsou zařazeny děti, které v průběhu roku dovrší sedmi let již od začátku školního roku.

pracoviště MŠ
Dolní Slivno 160

Vedoucí učitelka MŠ
Iva Heřmanová

ZŠ a MŠ Dolní Slivno
Dolní Slivno 40
294 78  Dolní Slivno

(pracoviště Horní Slivno)

info@zsdolnislivno.cz
www.zsdolnislivno.cz

Schránka důvěry

Pokud máš problém, který Tě trápí, ale netroufáš si někomu se svěřit, můžeš využít školní schránku důvěry.