Mateřská škola se nachází společně s byty pro seniory na samostatném pozemku ve středu obce Dolní Slivno, nedaleko od obecního úřadu, základní školy, obchodu, pošty, sokolovny a autobusové zastávky. Jelikož se jedná o mateřskou školu umístěnou na venkově, okolí mateřské školy poskytuje dostatek příležitosti pro pobyt v přírodě, která je naší velkou inspirací – jsou zde louky, pole, rybníky, domácí farmy apod.

K budově mateřské školy přiléhá menší zahrada, která je vybavena dětskými herními prvky a zatravněným i zpevněným prostorem pro sportování, hry a rekreaci.

Jednotřídní mateřská škola s provozní dobou od 6:30 do 16:30 hodin je určena pro 13 dětí předškolního věku.

V pravém křídle budovy se nachází šatna, sociální zařízení, třída s hernou a prostorem pro relaxaci či odpočinek. Dále také školní výdejna pokrmů s dostatečně vybavenou kuchyňkou, úklidová komora, sklad lůžkovin a lehátek, wc pro zaměstnance. V levém křídle budovy se nachází výtvarná dílna a kancelář s prostorem pro logopedii. Obě křídla budovy jsou spojena šesti byty pro seniory, tato část není průchozí, tudíž jednotlivá křídla budovy MŠ jsou přístupná pouze přes venkovní dvůr.